Provoz v mateřských školách městské části Praha 4 bude obnoven v pondělí 25. května 2020. Otevřou se tedy od stejného data jako základní školy. Rozhodla o tom Rada MČ Praha 4.

Současné období je pro nás všechny, a zejména pak pro rodiny s malými dětmi, velmi náročné, a proto věřím, že svým rozhodnutím pomůžeme zejména pracujícím rodičům, kteří nemohou využívat tzv. home office,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011). „Zároveň ale apelujeme na všechny rodiče, aby pečlivě zvážili docházku svých dětí a využívali ji v nezbytně nutných případech, kdy musí být na svých pracovištích. Společně tak ochráníme zdraví dětí i pracovníků mateřských škol, z nichž mnozí jsou staršího věku, popřípadě doma pečují o seniory," dodala.

Konkrétní podmínky provozu mateřských škol – počty dětí, režim nošení roušek, provoz školních kuchyní apod., budou stanoveny po obdržení pokynů od ministerstev zdravotnictví a školství, což by mělo být do konce dubna.

8R-299-2020_-_obnovení_provozu_v_MŠ.pdf